Jdi na obsah Jdi na menu

Nová rubrika receptů

10. 2. 2018

 

Přemýšlel jsem nad dalšími způsoby, jak by šlo veganství a vegetariánství na webu propagovat a nenapadlo mě nic lepšího, než sdílení mých receptů. Taky si ze mě "někdo" nedávno dělal prdel, že za stravenky, které dostanu k vejlpatě, bude pěkná žranice, ale v mém případě spíš plný stůl jetele, takže zdravím onu osobu! 

laugh
 

27935492_1581402181976814_1183001395_n.jpg
 

Hlavně jsem to už tak trochu načnul na mým osobním instagramu, kam poslední dobou svoje žranice dávám a říkal jsem si, že by byla škoda se o některý dobroty nepodělit.
 

Proč i vegetariánské recepty, když jsem vegan? Přítelkyně je vegetariánka a vaření je mojí doménou (bodejť by ne, když to jídlo vlastně studuju, navíc jsem tak tvrdohlavej, že si radši dělám všechno sám a když vařím, tak na mě nikdo nesmí mluvit).
Navíc jsem už jednou zmiňoval, že i vegetariáni jsou součástí komunity lidí, kteří přispívají ke zmírnění etického a ekologického problému. Vegetariánské jídlo také může více zaujmout všežravého člověka a při úspěchu může nabýt zájmu o vegetariánství, posléze třeba veganství.
 

Navíc v poslední době zkouším nové věci a víc se snažím obohatit svůj jídelníček, s čímž mi pomáhá i Maťo svým nutričním plánem.
 

Recepty se budu snažit dělat hlavně jednoduché, protože sám nemám rád složitá jídla, která často bývají dost náročná co se délky přípravy týče a čas je pro mě v poslední době asi tím nejcennějším co mám. Taky se budu snažit vyčíslit i cenu hotového pokrmu na jednu porci (k mé konstituci) vzhledem k použitým surovinám, protože spousta lidí si myslí, že veganské jídlo je drahé - může, ale i nemusí.
 

A aby to bylo více zajímavé a poučné, napadlo mě na konec každého receptu napsat takové to "Věděl jsi, že...?", kde bych chtěl uveřejňovat zajímavé a užitečné tipy a fakta. Napadá mě třeba téma technologických úprav, o což, když se podívám na net a zkoumám různé recepty a postupy, tak se moc lidí nezajímá. Přitom technologická úprava značně ovlivňuje kvalitu hotového pokrmu.
Nejenže dostaneš případně novou informaci, ale já tak uplatním to, co se učím díky studiu na VOŠ.
 

Tak co, těšíš se na první recept?