Jdi na obsah Jdi na menu

Sleduj svůj posun

8. 5. 2018

 

Dnes už snad každej ví, že existují aplikace pro sledování sportovního výkonu s pomocí GPS, kterých je přehršel, ale mně se osvědčilo, a taky jsem si dost oblíbil, Endomondo.

1200x630bb.jpgAplikace spadá pod sportovní značku Under Armour a dokáže sledovat a zaznamenávat spoustu věcí.

Já osobně když sportuju, tak chci hlavně znát:

  • kilometráž
  • čas
  • průměrné tempo a rychlost
  • mapu tratě
  • jestli jsem stvořil nový osobní rekord

To vše v Endomondu najdu včetně mnoha dalších funkcí. Aplikaci lze využít až pro 68 typů sportovních aktivit, z nichž samozřejmě člověk vytěží opravdové minimum (např. chůze, běh, hike, kolo, běžky aj.)

Záznam můžeš provést ručně (třeba u plavání to jinak nejde), anebo nechat aplikaci, ať ho vytvoří dle sesbíraných GPS dat.

Tak či onak, je fajn vést si záznamy o svém tréninku. Můžeš tak krásně vidět, jak se s odstupem času zlepšuješ, urážíš větší vzdálenosti za kratší čas, kde všude jsi prolítal atd. Aplikace je uživatelsky přívětivá, přehledná a když podáš lepší výkon, dá ti to hezky najevo.

endo.jpg

Také se můžeš zúčastnit různých výzev, nebo je sám tvořit a závodit s přáteli o to, kdo nejvíc uběhne, ujede apod. Funguje totiž jako malá sociální síť, kde si můžeš přidávat své přátele, vidět jejich tréninky a lajkovat a komentovat jejich výkon apod.

Pokud tedy chceš začít sportovat, mít o svém výkou přehled a nějakou takovou appku ještě nemáš, zajdi na Obchod Play nebo Appstore a vyhledej Endomondo.

 

Přeju Ti příjemný trénink!