Jdi na obsah Jdi na menu

Ruce pryč!

5. 4. 2018

 

Před pár dny jsem na Obchod Play na svém Samsungu zajel v aplikacích do kategorie Produktivita a našel jsem tam minimalistického a hezky vypadajícího pomocníčka.

 

30125853_1636238909826474_2042050665_o.pngŘeč je o aplikaci Forest (celým názvem Forest: Stay focused).

Jedná se o aplikaci, kde sázíš stromky, avšak pozor! K tomu, aby ti stromek vyrostl, musíš nechat mobil v klidu, jinak sazenička uhyne a nevyroste!

Aplikace má jednoduché a hezké rozhraní. Před sebou máš obrázek s rostlinkou (můžou to být různé druhy keřů a stromů, které však koupíš za časem získané mince) a kolem něj časový kruh, kde si nastavíš, po jakou dobu má sazenička růst, aneb jak dlouho chceš soustředěně pracovat a nelozit na mobil.

Jakmile spustíš časomíru, rostlinka začne růst a ty máš čas vyhrazený pro práci. Pokaždé když telefon otevřeš, aplikace tě napomíná různými větami, aby ses vrátil k práci.

Pokud z aplikace odejdeš a začneš dělat něco mimo ni (nejčastěji psát si na Messengeru, prohlížet si Instagram nebo Facebookovou zeď), rostlinka uhyne a ty tak musíš začít od znova. Aplikace tě navíc začne varovat upozorněním a vibracemi, aby ses vrátil zpět.

Pokud celý den pilně sázíš, respektive pracuješ, jak máš, můžeš se podívat na své dílo ve formě lesa. Čím víc práce uděláš, tím hustší les bude.

forest.jpg