Jdi na obsah Jdi na menu

To, co tě baví

23. 3. 2018

 

Pamatuješ si na můj článek Život je hra?

"Tím, že na sobě budeš makat, můžeš být vzorem pro ostatní, můžeš získat know-how, které ostatním později pomůže. Můžeš se stát inspirativní osobností, která ostatní posune vpřed. To je něco, co člověk, který kašle na svoje štěstí, nikdy nedokáže. Nedokáže nikdy nikomu pořádně pomoct, protože nikdy nedokázal sám pomoct sobě. Jak může nešťastný člověk učinit někoho opravdu šťastným? Být svým pánem a žít pro sebe je ten nejméně sobecký čin. Akorát se nesmíš chovat jako hajzl."

 

bazen.jpg

Nedávno se stala věc, která mě strašně potěšila a zároveň ještě víc nakopla - namotivovala k tomu, abych na sobě dále makal a abych nevybočoval ze svojí cesty, kterou právě teď kráčím. Ozvala se mi moje dlouholetá kamarádka Barča se slovy, že ji spousta věcí, včetně mě, v poslední době namotivovala, a chtěla by pomoct s plaváním.

I když si o sobě nemyslím, že bych po necelých třech měsících plavání byl extra zdatný, vědomí toho, že jsem s plaváním už někde jinde než ve svých začátcích, mi na to umožnilo kývnout.

A hele, ono to fakt není špatný! Vzala s sebou ještě svého přítele Martina a šli jsme plavat spolu. Nečekal jsem, že budu až tak nápomocnej, ale opravdu jsem byl. Oboum se plavecká technika s mojí pomocí rychle zlepšila a já si mohl užít ten pocit, že mám co předat, že mám jak někomu pomoct, že to co dělám, má opravdu nějakej smysl.

Je to krásnej pocit, kterej získáš opravdu tehdy, jakmile začneš u sebe.

 

 

JARO UŽ JE ZA ROHEMjaro

I když je občas ještě zima (a občas i zasněží), není důvod se vyhýbat venkovním aktivitám.

Od pondělka do středy jsem měl volno. Dva dny z toho byly vyloženě triatlonový, resp. stihl jsem jak bazén, tak i kolo a zlehka, vzhledem k mojí kripl-noze, si zaběhat.

Nemám žádnou svoji fotodokumentaci, tak snad se Maťo nebude zlobit za zneužití té jeho, protože ten to v tu samou dobu vystihl zcela přesně a nejlíp jak to jde:

"Pretože neexistuje zlé počasie, ale len zle oblečený športovec."

zle obleceny športovec