Jdi na obsah Jdi na menu

Dělej. Dělej... Dělej!

20. 1. 2018

 

Konec zkouškového je za dvěřmi, 9 z 10 zkoušek na VOŠ za mnou, jedna opravná přede mnou (ach ta chemie). Práci střídají povinnosti, po povinnostech relax, s relaxem se pojí dělání bordelu doma a jelikož chceš sportovat a věnovat se svým záležitostem, všechno se to hromadí a veškeré plánování je potom v trapu, protože žádné plány nestíháš, protože si věci špatně plánuješ. Zní to strašně debilně, ale je to tak.

27266013_1560241210759578_1026063438_o.jpg
Smutný pohled na nejmenovanou umírající spolužačku.
Čau Péťo!

Za deset dní, přesněji 30. 1. jedu na opravku z chemie. Je to ale pozitivní. Proč? Protože jsem si myslel, že toho podělám víc, ale štěstěna mi přála (a taky ta trocha učení samozřejmě) a dopadlo to vlastně nejlíp, jak to vzhledem k mému úsilí dopadnout mohlo. To pro mě ale znamená, že zbytek měsíce si nebudu moct dělat vše co chci a občas zabořit hlavu do učebnice jak pštros do písku (i když oni to pštrosi ve skutečnosti vůbec nedělaj).

26234879_1560235510760148_873631826_n.jpg

Bordel, bordel a všude bordel. Jestli směnuješ a máš občas noční, tak to možná pochopíš. Po směně přijdeš domů, uděláš si nějaký jídlo, řekneš si, že to uklidíš, až se vyspíš a jdeš spát. Zjistíš, že místo čtyř hodin jsi spal osm a je podvečer. Jelikož jsi měl na ten den nějaký plány důležitější než úklid, tak to jdeš dělat a úklid padá na další den, kdy máš volno. Jenže dlouhé dospávání po směně tě rozhodí a večer jdeš pozdě spát. Přesto si nastavíš budíka na brzo ráno - a pak se vzbudíš v deset hodin a můžeš místo ranních aktivit jít chystat oběd. Jenže v kuchyni je bordel a dál to nemá cenu rozebírat. Můžeš plánovat jak chceš, ale když seš moc velkej sráč na vstávání jako já, tak to takhle může dopadnout. Naštěstí se mi zatím nepovedlo zaspat do práce, ale nebudu to zakřikávat.
 

A konečně trocha toho sportu! Porovnáme si plavání sám a plavání s někým, kdo tě dokáže pěkně cepovat. Když plaveš sám a o něco ti jde, tak se snažíš překonávat, občas místo toho jednoho bazénu a vydýchávání se pokusíš dát dva. Ale pak jdeš do bazénu druhej den s Lukášem a je jedno, jestli nemůžeš dýchat, únavou se ti klepou nohy a máš plnej močák.

19244374_1560234210760278_185599255_n.png

"Dělej. Dělej... Dělej!"
Lukáš Turek

 

Ale jsem za to rád. Takovej trénink jsem potřeboval, protože bez toho se nikam nedostanu a na triatlon si můžu vzít rukávky a záchrannou vestu.
S Lukášem jsme řešili a snažili se zamakat na dýchání, rozdýchávání za pohybu a správné technice nohou. Ono toho bude postupně víc, ale čím víc věcí dáme do kupy a čím víc budu makat, tím lepší budou výsledky.
Jestli mezi tvoje předsevzetí patří sport a je to plavání, rozhodně si k sobě vem někoho zkušenějšího. Uděláš jedině dobře a je jedno, že třeba budeš cepovanej - tím líp pro tebe.
Takhle by to ale, myslím si, mělo být u každého sportu, ve kterém se chceš zlepšovat.
 

Lukáši, díky! Těším se na další záhul!